- Douglas Pretsell
- Maurice van Lieshout
- Philipp Gufler
In het kader van de tentoonstelling Urning and Urningin. Language and Desire since 1864 vindt deze middag bij Nest een serie lezingen plaats rondom het nalatenschap van de Duitse onderzoeker Karl Heinrich Ulrichs. Het nalatenschap van Ulrichs staat centraal in de tentoonstelling.
Op deze middag geeft schrijver en onderzoeker Douglas Pretsell een lezing van 40 minuten geven over de nalatenschap van Karl Heinrich Ulrichs en zijn boek Urning: Queer Identity in the German Nineteenth Century. Hierna volgt een korte lezing door Maurice van Lieshout over de Nederlandse navolging van het erk van Ulrichs, de Nederlandse medicus en seksuoloog Lucien von Römer en het gebruik van het woord ‘Uranier’ in Nederland. Aansluitend vindt er een korte discussie plaats onder leiding van gastcurator Philipp Gufler, gevolgd door vragen uit het publiek.
Douglas Pretsell, research fellow aan de Keele University, is de auteur van Urning: Queer Identity in the German Nineteenth Century, naast andere publicaties. In 2022 ontving hij de Rhys Isaac Prize en de Nancy Mills Medal. In 2023 kreeg hij een eervolle vermelding bij de Australian Historical Association General Thesis Prize.
Maurice van Lieshout is historisch onderzoeker, non-fictieschrijver en actief lid van Queer-U-Stories. Hij heeft vele artikelen geschreven over de geschiedenis van homoseksualiteit en is redacteur en mede-auteur van diverse boeken over dit onderwerp. Momenteel werkt hij aan een boek over de eerste generatie queer activisten in Nederland.
Hier vind je alle evenementen, tentoonstellingen, talks, workshops en performances die Nest organiseert.
Hier vind je alle evenementen, tentoonstellingen, talks, workshops en performances die Nest organiseert.